Menu
Malaysia di Sukan Asia Tenggara 2023 Ringkasan pingatJumlah Pingat Berdasarkan Jenis Sukan | ||||
---|---|---|---|---|
Sukan | Jumlah | |||
Chinlone | 0 | 1 | 1 | 2 |
E-sukan | 0 | 1 | 0 | 1 |
Gimnastik | 0 | 0 | 1 | 1 |
Hoki dalam dewan | 0 | 2 | 0 | 2 |
Ju-jitsu | 0 | 0 | 1 | 1 |
Karate | 4 | 2 | 5 | 11 |
Kriket | 0 | 1 | 0 | 1 |
Kun Khmer | 0 | 0 | 2 | 2 |
Lumba basikal | 0 | 1 | 0 | 1 |
Olahraga | 1 | 1 | 3 | 2 |
Pencak silat | 1 | 2 | 1 | 4 |
Pelayaran | 2 | 1 | 4 | 7 |
Pentaque | 1 | 0 | 1 | 2 |
Perlumbaan berhalang | 0 | 1 | 3 | 4 |
Renang | 0 | 0 | 3 | 3 |
Terjun | 1 | 0 | 1 | 2 |
Jumlah | 10 | 13 | 26 | 49 |
Jumlah Pingat Berdasarkan Tarikh | |||||
---|---|---|---|---|---|
Hari | Tarikh | Jumlah | |||
2 | 6 Mei | 2 | 2 | 7 | 13 |
3 | 7 Mei | 4 | 8 | 7 | 19 |
4 | 8 Mei | 4 | 3 | 12 | 19 |
Jumlah | 10 | 13 | 26 | 49 |
Pingat | Nama | Sukan | Acara | Tarikh |
---|---|---|---|---|
Emas | Prem Kumar Selvam | Karate | Kumite -55kg lelaki | 6 Mei |
Emas | Shahmalarani Chandran | Karate | -50kg Kumite wanita | 6 Mei |
Emas | Sankar Hari Sankar Sureeya | Karate | -60kg Kumite lelaki | 7 Mei |
Emas | Raghonathan Sharmendaran | Karate | -75kg Kumite lelaki | 7 Mei |
Emas | Muhammad Danial Azray Hoorazizan Muhammad Danial Azrol Hoorazizan | Pencak silat | Beregu Lelaki | 7 Mei |
Emas | Saiful Bahrin | Petanque | Individu lelaki | 7 Mei |
Emas | Kimberly Bong Qian Ping | Renang | 3 meter papan anjal wanita | 8 Mei |
Emas | Grace Wong Xiu Mei | Olahraga | Lontar tukul besi wanita | 8 Mei |
Emas | Muhammad Hafizin Mansor | Pelayaran | Luncur angin RS:X lelaki | 8 Mei |
Emas | Izry Hafiezy Fitry Azri | Pelayaran | Luncur angin RS:One lelaki | 8 Mei |
Perak | Nur Assyira Zainal Abidin | Lumba basikal | Basikal bukit merentas desa wanita | 6 Mei |
Perak | Muhammad Aiqal Asmadie | Karate | Individu lelaki | 6 Mei |
Perak | Ghalib Mohamad Azimi Mohd Redha Rozlan Nuur Hafis Said Alwi Yoong Wei Theng | Perlumbaan berhalang | Berpasukan Lelaki Berganti-ganti | 7 Mei |
Perak | Muhammad Amir Wan Azam Syed Aziz Ahmad Faiz Syazrul Idrus Aslam Khan Sharvin Muniandy Nazril Rahman Fitri Sham Pavandeep Singh Virandeep Singh Muhamad Syahadat Vijay Unni Muhammad Wafiq Zubaidi Zulkifle | Kriket | T50 Lelaki | 7 Mei |
Perak | Hariq Izzat Amirul Iqbal Harun Reydza Pyar Dasha Shah Rullah Muadzah Fazrul Izwan Syahmi Aiman | E-sukan | Attack Online 2 Berpasukan | 7 Mei |
Perak | Nur Syafiqah binti Hamzah | Pencak silat | Perseorangan wanita | 7 Mei |
Perak | Muhammad Khairul Shaddad Ardi | Pencak silat | Perseorangan lelaki | 7 Mei |
Perak | Khairul Kamaruzaman Syafiq Syed Cholan Norhafizie Jamil Azomi Razali Mohd Hazemi Muhammad Firdaus Omar Muhammad Aslam Hanafiah Izham Azhar Abdul Khaliq Hamirin Faridzul Afiq Danial Asyraf Abdul Ghani Adam Aiman Mamat Hazrul Faiz Ahmad Sobri | Hoki dalam dewan | Lelaki | 7 Mei |
Perak | Aulia Rahma Dwi Zulita Purbasari Citra Patmawati Risdiyanti Winda Since Novita Sugiarti Nuraini Melis Ai Wardani Desi El Islamy Annur Florentina Selly Krismonita Putri | Hoki dalam dewan | Wanita | 7 Mei |
Perak | Muhammad Dhiauddin Rozaini Abdul Latif Mansor | Pelayaran | 29er | 8 Mei |
Perak | Jackie Wong Siew Cheer | Olahraga | Lontar tukul besi lelaki | 8 Mei |
Perak | Geerijaieswaran Pillai Sivanesan Kathish S. Gnanasekaran Kueggen Vijaya Kumar Muhd Arif Afifuddin Ab Malik Prem Kumar Selvam Sharmendran Raghonathan Sureeya Sankar Hari Sankar | Karate | Kumite berpasukan lelaki | 8 Mei |
Gangsa | Madhuri Poovanesan | Karate | -84kg Kumite Lelaki | 7 May |
Gangsa | Muhammad Arif Afifuddin Ab Malik | Karate | -61kg Kumite Wanita | 7 Mei |
Gangsa | Siti Nur Azwani Nor Azli | Karate | -55kg Kumite Wanita | 7 Mei |
Gangsa | Yoong Wei Theng | Perlumbaan berhalang | Individu lelaki | 6 Mei |
Gangsa | Wan Atirah Hidayah Ahmad Fuzli | Perlumbaan berhalang | Individu wanita | 6 Mei |
Gangsa | Lovelly Anne Robberth Naccy Nelly Evvaferra Rojin Nathalia Sherawinnie Yampil | Karate | Kata berpasukan wanita | 6 Mei |
Gangsa | Athacai Saiphawat Kiang | Kun Khmer | Kun Kru 54 kg lelaki | 6 Mei |
Gangsa | Adam Akasyah | Jujitsu | Ne-waza gi 69 kg lelaki | 6 Mei |
Gangsa | Phee Jinq En | Renang | 50 meter kuak dada wanita | 6 Mei |
Gangsa | Ong Sher Lyn Tan Sui Lin Renee Wan Athirah Hidayah Ahmad Fuzli Yip Hui Teng | Perlumbaan berhalang | Berkumpulan Wanita Berganti-ganti | 7 Mei |
Gangsa | Iskandar Zulkarnain Salim Izuan Afendi Azlan Nur Hidayat Ar Rasyid Ahmad Daud Muhammad Faiz Rozlan Ab Muhaimmi Che Bongsu Mohd Zarlizan Zakaria Mohd Nazuha Mohd Nadzli Putera Aidil Israfil Kamaruzaman | Chinlone | Non-repetition primary lelaki | 6 Mei |
Gangsa | Nur Sarafana Hikma Jailani Nur Shahida Mohd Sharim | Pencak silat | Beregu wanita | 7 Mei |
Gangsa | Nur Durratul Iffah Yazit | Petanque | Individu wanita | 7 Mei |
Gangsa | Muhammad Haris Haiqal bin Helmi | Kun Khmer | -48kg Lelaki | 8 Mei |
Gangsa | Ong Ker Ying | Pelayaran | Papan Anjal 3m wanita | 8 Mei |
Gangsa | Mohd Faizal Ahmad Asri | Pelayaran | ILCA 7 Lelaki | 8 Mei |
Gangsa | Muhammad Asnawi Iqbal Adam | Pelayaran | ILCA 4 Terbuka | 8 Mei |
Gangsa | Muhammad Hilfi Nafael Mohd Hasrizan Sara Amanda Mohd Nor Azman | Pelayaran | Optimis Bercampuran | 8 Mei |
Gangsa | Nur Adlina Nasreen Mohd Nasri | Pelayaran | ILCA 6 Wanita | 8 Mei |
Gangsa | Sadat Marzuki Ajisan | Olahraga | Lontar tukul besi lelaki | 8 Mei |
Gangsa | Nurul Hidayah Lukman | Olahraga | Lontar tukul besi wanita | 8 Mei |
Gangsa | Zaidatul Husniah Zulkifli | Olahraga | 200 meter wanita | 8 Mei |
Gangsa | Madhuri Poovanesan Shahmalarani Chandran Shree Sharmini Segaran Siti Nur Azwani Nor Azli | Karate | Kumite Berkumpulan Wanita | 8 Mei |
Gangsa | Sharul Aimy Luqman Al-Hafiz Ng Chun Chen Syakir Aiman Ally Hamuda | Gimnastik - Artistik | All Around Berkumpulan Lelaki | 8 Mei |
Gangsa | Tan Khai Xin | Renang | 400 Rampai Individu Lelaki | 8 Mei |
Menu
Malaysia di Sukan Asia Tenggara 2023 Ringkasan pingatBerkaitan
Rujukan
WikiPedia: Malaysia di Sukan Asia Tenggara 2023 http://www.olympic.org.my https://twitter.com/olympicmas/status/165147011308... https://www.sinarharian.com.my/article/249533/beri...